Споживчий кредит: покрокова інструкція із застосування

Якщо ви маєте потребу в грошах на оплату товару або послуги фахівця, але при цьому не маєте в своєму розпорядженні необхідну суму, на допомогу може прийти споживчий кредит. У цій статті ми розглянемо, де і як взяти мікропозик або великий кредит і правильно ними користуватися.

Поняття споживчого кредиту

Споживчим кредитом називають позику грошей у фінансовій компанії (банк, МФО) на товари і послуги споживчого спрямування. Він оформляється на приватну особу і використовується не тільки для покупки таких дорогих товарів, як квартира або автомобіль, але і для дрібних придбань (смартфон, телевізор).

Типи споживчих кредитів

Існує кілька типів споживчих кредитів. Їх визначають за такими ознаками:

 • цільові та нецільові позики. Кредит можна оформити на конкретне придбання або послугу – цільовий, або без уточнення своїх намірів. У першому випадку банк може перевести гроші безпосередньо на рахунок тієї організації, послугами якої ви хочете скористатися;
 • із забезпеченням і без. Коли ви займаєте у банку велику суму грошей, від вас можуть зажадати додаткові гарантії, що ви її віддасте. Для цього потрібно забезпечення, наприклад, машина, нерухомість, інше майно, а також поручительство третіх осіб;
 • за терміном погашення кредиту. Для МФО терміни погашення зазвичай варіюються від 1 до 30 діб. Банки можуть надавати кредити на кілька років. Терміни співвідносяться з процентними ставками. Як правило, чим більше термін, тим нижче ставка;
 • де взяти позику. Кредитором може виступати банк або небанківські установи (МФО).

Розстрочка

Для тих, хто думає, як взяти кредит і при цьому переплатити мінімально, хорошим варіантом стане розстрочка, що надається банками. Відсоток по ній становить в середньому від 3% в місяць до 36% в рік. Також ряд банків дає можливість оформити розстрочку через мобільний додаток і навіть заднім числом.

Вартість споживчого кредиту

Ставки на споживчі кредити широко варіюються: від 10,8% до 201,8% річних. Те, скільки коштує споживчий кредит, є індивідуальним показником і залежить від суми, строків позики і установи, в якому ви його взяли. Звертайте пильну увагу на процентні ставки і можливі приховані платежі, які можуть істотно ускладнити виплату позики. На допомогу позичальникам розроблені кредитні калькулятори, які допоможуть впоратися з такою проблемою, як розрахунок кредиту. Вважається, що оптимальні виплати не повинні перевищувати 30% від щомісячного доходу фізичної особи.

Як підібрати кредит?

Щоб отримати необхідні кошти і уникнути можливих проблем, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • визначте свої можливості. Оцініть, скільки грошей і на який термін вам потрібно, зіставте це зі своїми фінансовими можливостями;
 • вирішите, де взяти грошей: у банку, МФО, кредитній спілці або в ломбарді;
 • дізнайтеся загальну суму, яку ви будете зобов’язані повернути. Сюди входить процентна ставка по кредиту і можливі додаткові умови, уважно читайте договір;
 • вивчіть ринок пропозицій, порівняйте їх і виберіть найбільш вигідне.

Переваги та недоліки споживчого кредиту

Як і всі, що нас оточує, споживчий кредит має свої позитивні і негативні сторони.

Переваги:

 • ви практично відразу одержуєте необхідний товар;
 • досконала покупка оберігає від різкого підвищення її вартості в майбутньому;
 • Ви платите за товар порівняно невеликими частинами.

Недоліки:

 • відсоток за позикою і додаткові виплати значно збільшують вартість товару;
 • психологічний дискомфорт. Навіть після того, як придбання перестає приносити задоволення, ви змушені його оплачувати.

Споживчий кредит – дуже популярна банківська послуга в Україні. Вона дозволяє купити необхідний товар або отримати розстрочку під невеликий відсоток і максимально комфортно розпоряджатися отриманими грошима, виплачуючи невелику суму раз на місяць.

Поділитися в соцмережах

7 Replies to “Споживчий кредит: покрокова інструкція із застосування”

 1. Спасибо за исчерпывающую информацию, А мы заказали недавно детям пупырку антистресс Pop It. Напоминает пузырчатую пленку, которую мы любим лопать 🙂 Действительно расслабляет. Дочке 13 лет и сыну 3 года очень понравился, играют. Просят ещё))) Покупали тут https://letyshops.com/r/aliexpress-ww-c191270dda48 . Намного дешевле, чем в наших магазинах.

 2. Благодарю вас за информацию. Если хотите найти недвижимость, которая отвечает всем требованиям рекомендуем обратиться сюда https://fenixbud.com.ua . Это надежные риэлторы в Киеве. Сотрудничаем с ними очень давно. . Тоже очень интересно.

 3. Полезная информация спасибо. У всех возникает вопрос что посмотреть вечером. Ответ прост. Переходите на сайт https://kino24.org и смотрите фильмы и сериалы онлайн бесплатно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *